Jak znaleźć dobrego pracownika?  – Outsourcing Expo 2019
SOITRON dołącza do grona wystawców!
Wrzesień 18, 2019
REDDO Translations na Outsourcing Expo!
Wrzesień 19, 2019

Jak znaleźć dobrego pracownika? 

Jak znaleźć dobrego pracownika? 

 

Rynek pracownika – to hasło niezmiennie przewija się od kilku lat na polskim rynku. Przedsiębiorcy, bez względu na wielkość biznesu, branżę czy lokalizację narzekają na brak odpowiedniej kadry, rosnące oczekiwania kandydatów, wreszcie na ilość działań, które muszą wykonać, aby w końcu pozyskać odpowiedniego pracownika.  

Bez względu na to, czy jesteś rekruterem w wew. dziale HR, czy przedstawicielem agencji realizującej Outsourcing procesów rekrutacyjnych, czy też przedsiębiorcą prowadzącym kilkuosobową działalność gospodarczą,  nieustannie zadajesz sobie pytanie “jak znaleźć dobrego pracownika? 

Wspierając na co dzień kilkuset Pracodawców w rekrutacji, obserwujemy kilka głównych wyzwań, które dotyczą niemal każdego, kto chce zrekrutować pracownika. Oto one: 
  • Brak aplikacji — po kilku tygodniach po publikacji ogłoszeń, w puli kandydatów nadal pustki. 
  • Słaba jakość działań rekrutacyjnych – nadal ponad 60% kandydatów negatywnie ocenia doświadczenia związane z udziałem w rekrutacjach. 
  • Żmudne publikowanie ofert pracy – kiedy zabieramy się do rekrutacji czeka nas dobre kilkadziesiąt minut spędzone na publikacji naszej oferty na portale ogłoszeniowe 
  • Przetwarzanie cv – po wejściu w życie przepisów RODO, podmioty przetwarzające dane kandydatów mają sporo do zrobienia. 

 

Co zatem zrobić, aby docierać do szerszego grona kandydatów, rekrutować efektywnie i szybko, dbając przy tym o zgodność z RODO i swój – profesjonalny wizerunek jako pracodawcy? 

O tym już 24 września na Outsourcing Expo opowie Alina Michałek – Expert HR w HRlink. 

Od ponad 13 lat jestem związana z obszarem zarządzania zasobami ludzkimi. Specjalizuję się w obszarze rekrutacji. Prowadzę szkolenia z zakresu projektowania procesów rekrutacji w firmach, candidate experience, marketingu rekrutacyjnego. Cyklicznie organizuję wydarzenie branżowe Antykonferencję Praktyków HR. W HRlink zarządzam projektami rekrutacyjnymi, wdrażam narzędzia HR’owe w organizacji oraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem z naszymi klientami. 

 

Kup bilet na Outsourcing Expo i dowiedz się jak skutecznie pozyskiwać pracowników.

//]]>