KRK Partnerzy – firma a zatrudnienie osób z orzeczeniem niepełnosprawności. – Outsourcing Expo 2019

KRK Partnerzy – firma a zatrudnienie osób z orzeczeniem niepełnosprawności.

Arena Biznesu dołącza do Patronów medialnych
Lipiec 27, 2017
Kancelaria Liderio na Outsourcing Expo
Sierpień 7, 2017

KRK Partnerzy – firma a zatrudnienie osób z orzeczeniem niepełnosprawności.

Arykuł partnerski


Każda firma, która zatrudnia co najmniej 25 osób, powinna zatrudniać osoby niepełnosprawne. Jeżeli tego nie robi, zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, płaci „mandat” na rzecz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wpłata ta nie jest mała, bo dla firmy zatrudniającej 100 osób, wynosi około 157.000 zł rocznie i nie jest kosztem uzyskania przychodu.

Razem ze swoimi klientami wśród, których są miedzy innymi: Aviva, Allianz, Bank Millennium, Onet.pl, Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii, Nestle Waters (obecnie Getfresh), Takeda Polska, Toyota Bielany, Schneider Electric, Rhenus Logistics, Rhenus Data Office, Cramo, Omnicom Media Group, OMD i wiele innych, KRK Partnerzy przeciwdziałają wykluczeniu społecznemu, promując osoby niepełnosprawne jako zmotywowanych, solidnych i odpowiedzialnych pracowników. Osiągając cele biznesowe jednocześnie pomagają tym osobom w odrzuceniu ograniczeń i znalezieniu odwagi do przekraczania barier. Odpowiadają także na zapotrzebowanie wymagającego rynku pracy, dostarczając specjalistów w różnych obszarach, jednocześnie zapewniając usługi najwyższej jakości.

„Dzisiejszy rozwój technologii pozwala na świadczenie wysokiej jakości usług o zróżnicowanym stopniu skomplikowania bez konieczności fizycznej obecności pracownika w miejscu pracy.” … „Praca zdalna to wciąż niedoceniana forma zatrudnienia, a jest też okazją do wyrównania szans” wyjaśnia Prezes KRK Partnerzy Piotr Konopka. Dodaje również: „Wśród naszych pracowników są specjaliści aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych: analitycy procesów biznesowych, eksperci kadrowi
i prawa pracy, psychologowie, doradcy zawodowi dla osób niepełnosprawnych, instruktorzy praktycznej nauki zawodu oraz trenerzy, którzy posiadają ponad dwudziestoletnie doświadczenie
w zarządzaniu zagadnieniami niepełnosprawności dla przedsiębiorstw z sektora komercyjnego
i publicznego.”
Niestety, jak dodaje Prezes Konopka: zarówno na poziomie średniej, jak i wyższej kadry menedżerskiej w wielu firmach nadal brakuje wiedzy o korzyściach z zatrudniania osób niepełnosprawnych. I mówimy tu nie tylko o maksymalizacji wyniku finansowego, ale przede wszystkim o możliwości pozyskania świetnych fachowców na rynku, a dziś to jeden z większych problemów rynku pracy.”

W ubiegłym roku spółka KRK Partnerzy została uhonorowana tytułem Symbolu Odpowiedzialności Społecznej 2016 za etyczny wymiar prowadzenia biznesu. Firma świadczy kompleksowe usługi outsourcingowe z zakresu zatrudniania osób niepełnosprawnych promując ich aktywizację zawodową oraz korzyści dla przedsiębiorców z tytułu zatrudniania właśnie takich osób. W ciągu ostatnich 5 lat firma znalazła zatrudnienie dla blisko tysiąca niepełnosprawnych osób promując ich aktywizację zawodową. Sukces Grupy KRK Partnerzy to również sukces firm współpracują, które zdecydowały się na prowadzenie polityki kadrowej, zaspakajając jednocześnie potrzeby społeczne każdego człowieka, bez względu na stopień jego niepełnosprawności.

www.krkpartnerzy.pl

Piotr Konopka, KRK Partnerzy, piotr.konopka@krkpartnerzy.pl, tel. +48 512 340 113

Kontakt dla mediów:

Iga Rawicka, Global Communication, iga.rawicka@g-communication.pl, tel. +48 600 600 166

 


Firma KRK Partnerzy zmieniła nazwę na SaveUp

//]]>