Skuteczny pracodawca. Skuteczny pracownik. – Outsourcing Expo 2019
Maciej Herman
Pracownicy, podwładni, zespół – jak nimi efektywnie zarządzać?
Sierpień 12, 2019
Akces
Akces dołącza do grona wystawców!
Sierpień 26, 2019

Skuteczny pracodawca. Skuteczny pracownik.

“Skuteczny pracodawca. Skuteczny pracownik” – ten temat zaprezentuje Dominika Flaczyk, Prezes Zarządu Grupy Profesja.

Środowisko biznesu jest często przestrzenią o bezlitosnych regułach, w którym zadania muszą być realizowane szybko i skutecznie. Skuteczne zarządzanie to takie, które przynosi dobrą pracę zatrudnionym i zysk właścicielom. Często też uważa się, że skuteczne zarządzanie to takie, poprzez które o organizacji dobrze się pisze i mówi w kontekście jej sprawności i korzyści dla społeczeństwa. Najczęściej jednak można się spotkać z poglądem, który głosi, iż skuteczne zarządzanie to dążenie do przetrwania firmy i utrzymanie jej w dobrej kondycji finansowej.

Możemy być skuteczni i nieefektywni lub na odwrót. Ideałem jest bycie skutecznym i efektywnym jednocześnie. W obecnych czasach szybkich, nieprzewidywalnych zmian długookresowe strategie już nie działają. W dzisiejszym świecie przeważa to, co nieznane, przypadkowe i zmienne. Jak przetrwać w tej niepewności, oswoić nieobliczalność zjawisk i chaos, a nawet na tym wygrać i to skutecznie?

Nowoczesny lider to lider synergiczny, działający systemowo. Taki, który potrafi dobrze pokierować swoim zespołem na drodze do osiągnięcia celu. Taki, który wie, że odpowiednia motywacja i łączenie kropek jest kluczem do sukcesu. Taki, który orientuje się, na co stać jego pracowników, i skutecznie inspiruje ich do skutecznego działania. Najnowsze badania Hays Poland pokazują, że kiedy ludzie rezygnują z pracy, tak naprawdę najczęściej chcą się rozstać ze swoimi szefami, a nie z firmą. Może warto spojrzeć na siebie z dystansu i przeanalizować, czy i w jakim stopniu nasze działania pozwalają na skuteczne prowadzenie do celu.

 

Dominika Flaczyk

Dominika Flaczyk

Przedsiębiorca, wieloletni menadżer, założycielka, właścicielka i CEO kilku spółek kapitałowych działających w obszarze kompleksowych usług HR w tym edukacji osób dorosłych, wsparcia przedsiębiorczości i aktywizacji zawodowej w ramach realizowanych projektów unijnych szkoleniowo-doradczych oraz usług konsultingu biznesowego w tym szkoleń, coachingu i mentoringu, a także kompleksowych usług rekrutacyjnych dla firm.

Wiodące marki to Wielkopolska Szkoła Przedsiębiorczości Sp. z o.o. i Grupa Profesja Sp. z o.o. Z wykształcenia magister ekonomii, obecnie ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ponadto działaczka społeczna, współzarządza Fundacją Partycypacji Społecznej. Członkini licznych organizacji pozarządowych m.in. Lewiatana, Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz organizacji wspierających przedsiębiorczość u kobiet np. Bussiness Professional Women czy Klubu Kobiet Przedsiębiorczych w Poznaniu.

Prelegentka wielu konferencji i wywiadów w prasie i telewizji na temat zarządzania MŚP, zarządzania systemowego i kryzysowego oraz problematyki rynku pracy i wspierania kobiet w biznesie.  Realizuje międzynarodowe projekty społeczne. Absolwentka rocznego programu szkoleniowo-rozwojowego w Centrum Psychologicznych Ustawień Systemowych w Warszawie, a także Coachingu Systemowego w Systemic Coaching & Constellations Johna Whittingtona w Londynie. Jej pasją zawodową jest zarządzanie systemowe i antykryzysowe z praktycznym zastosowaniem metody ustawień systemowych w organizacjach, powiązania nauki z biznesem, wspieranie równouprawnienia i udziału kobiet w zarządach firm jako determinantę zwiększającą ich efektywność na rynku, a także sukcesja w firmach rodzinnych.

Prywatnie pasjonatka rozwoju osobistego i duchowego, zdrowego trybu życia oraz naturalnych metod leczenia. Szczęśliwa mama Zosi i Jędrka.


Chcesz pokazać swoją firmę? Zostań wystawcą

Szukasz outsourcingu usług? Odwiedź targi

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

//]]>